You are here
W aplikacji Jakdojade kupisz teraz bilety warszawskiej komunikacji artykuły News 

W aplikacji Jakdojade kupisz teraz bilety warszawskiej komunikacji

Aplikacja Jakdojade dla systemów mobilnych Android oraz iOS wzbogaciła się o możliwość zakupu biletów na warszawską komunikację miejską. Osoby, dla których transport publiczny jest głównym środkiem transportu, wiadomość ta będzie z pewnością istotna. Ucieszą się również osoby okazjonalnie podróżujące do Warszawy, gdyż nie będą one zmuszone do poszukiwania miejsca, w którym zakupią bilet.

JakDojade

Przyznam się bez bicia — komunikacją miejską podróżuję okazjonalnie. Ba, sytuacje, w których zmuszony jestem skorzystać z autobusu, tramwaju bądź metra, są na tyle rzadkie, iż traktuję je jak element poznawczy, ot, zwykłą rozrywkę. Swojego czasu, czyli przed zakupem pierwszego auta komunikacja miejska była dla mnie niezmiennym elementem codzienności. Niestety, niezbyt lubianej, gdyż planowanie podróży bywało trudne nawet dla rodowitego Warszawiaka, który, zdawać by się mogło, doskonale zna rozkłady jazdy. Nie, nie znałem na pamięć wszystkich tras autobusów, dlatego też często korzystałem ze stron internetowych (później aplikacji) dostarczających mi pożądane dane. To nie załatwiało sprawy.

Brakowało mi wygodnej metody zakupu biletu, która nie wymagałaby ode mnie szczególnej uwagi. Takowej się niestety nie doczekałem. Jeśli natomiast wy poruszacie się autobusami lub innym środkiem transportu publicznego, mam dla was dobrą wiadomość.

Bilety w aplikacji Jakdojade

Mobilny klient Jakdojade dla systemów Android oraz iOS pozwala od teraz na dokonywanie zakupów biletów na podróżowanie komunikacją miejską w Warszawie. Dotychczas funkcja dostępna była jedynie dla mieszkańców Trójmiasta oraz Leszna. Sama aplikacja jest darmowa (występuje również wersja płatna) i, aby skorzystać z nowości, należy najpierw zainstalować program i utworzyć konto użytkownika. Co dalej?

Mamy dwa sposoby na dotarcie do zakładki z biletami. Pierwsza ujawni się po wybraniu przez nas trasy, po którym to zobaczymy przewidywany koszt (łącznie z możliwością zakupu biletu) podróży. Druga możliwość to udanie się do sekcji, w której znajdziemy wszystkie bilety. Samo płacenie również nie jest skomplikowane. Aby uiścić opłatę za przejazd, należy wybrać jedną z dwóch opcji — podpięcie karty płatniczej lub wykorzystanie usługi BLIK. Jako że z BLIK-a korzystam często i bardzo go sobie chwalę, polecam drugą opcję. Swoją drogą, niebawem pokuszę się o popełnienie publikacji opisującej zalety tejże metody płatności.

Dla kogo przydatne będzie rozwiązanie?

Prawda jest taka, że większość osób zamieszkujących Warszawę korzystających z komunikacji miejskiej posiada Warszawską Kartę Miejską — 30-dniową lub kwartalną. Jak łatwo zgadnąć, nowość w aplikacji Jakdojade nie jest kierowana do wspomnianej grupy. Oczywiście, ficzer może przydać się w przypadku przeoczenia końca terminu ważności zakodowanego na karcie biletu.

Możliwość zakupu biletu docenią za to osoby przyjezdne oraz mieszkańcy stolicy poruszający się komunikacją okazjonalnie. Już sam fakt prostego sprawdzenia trasy i godzin odjazdu powinien zmotywować do instalacji aplikacji Jakdojade. Kiedy dodamy do możliwości programu narzędzie służące nabywaniu wirtualnych biletów, otrzymamy w pełni sprawne narzędzie niezbędne w podróży autobusem, tramwajem lub metrem.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zarekomendowanie Jakdojade przyjezdnym — ta aplikacja naprawdę usprawni wasze poruszanie się po “obcym” lub prawie obcym mieście. Piszę to jako Warszawiak.

Źródło: Jakdojade

Related posts

Leave a Comment